چگونه کانال تلگرام را بلاک کنیم؟

چگونه کانال تلگرام را بلاک کنیم؟

 همه ی ما می دانیم که امروزه شبکه های اجتماعی سبب شده اند تا ما بتوانیم روزانه اطلاعات مفیدی در حوزه های مختلف مانند اجتماعی ، اقتصادی و … بدست بیاوریم و استفاده های زیادی از گروه ها و کانال ها می شود ولی گاهی برخی از کانال های ایجاد می شوند که هدفشان تخریب و غیراخلاقی است.

ما روزانه کانال های زیادی را مشاهده می کنیم که به مسائل زشت و غیراخلاقی می پردازند. اما خوشبختانه تلگرام با این گونه کانال ها برخورد می کند و اقدام به بلاک کردن اکانت ها و کانال های دارای محتویات زشت و غیر اخلاقی می نماید. خب ولی سوال اینجاست که با وجود زیاد بودن این کانال چگونه اینکار شدنی است و البته ما چگونه کانال تلگرام را بلاک کنیم؟

 


قابلیت Report در تلگرام

در تلگرام قابلیتی وجود دارد که با عنوان Report  مشهور می باشد که برای مسدود سازی کانال ها و گروه های که برخلاف قوانین عمل می کنند ، مورد استفاده قرار می گیرد .

۱)حالا شما فرض کنید که می خواهید کانال یا گروه غیر اخلاقی را مسدود نمایید.ابتدا وارد کانال شوید و از سه نقطه ی بالا که در سمت راست وجود دارد گزینه ریپورت را کلیک نمایید.

۲)بعد از آن چند گزینه را مشاهده می کنید که با توجه به محتویات درون کانال باید گزارش و ثبت نمایید.

گزینه اول : محتویات بیهوده

گزینه دوم: خشونت آمیز و دلخراش

گزینه سوم : محتویات غیر اخلاقی

گزینه چهارم: موارد مجرمانه دیگری مثل کلاهبرداری و …

نکته مهم

البته فکر نکنید زمانی که شما گزارش می دهید کانال مورد نظر یا گروه مسدود می شود بلکه نیاز است که برای مسدود شدن ، چندین نفر این گزارش را ثبت نمایید تا به وسیله تلگرام کانال مورد نظر از لحاظ محتویات بررسی شود و سپس مسدود سازی آن را انجام بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *