چگونه و چرا سیم کارت ایرانسل را بسوزانیم؟

مشتركان سيم‌كارت‌هاي ايرانسل در زمان سرقت سيم‌كارت‌هاي خود در ابتدا بايد به سوزندان سيم‌کارت اقدام كنند و براي قطع خط هم مي‌توانند به نمايندگي‌هاي مجاز و مراکز خدمات رسمي ايرانسل مراجعه کنند.

مشتركان ايرانسل هم‌چنين مي‌توانند از يک خط ايرانسل با شماره ۷۰۰ و يا از ساير خطوط با ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ تماس بگيرند و به صورت تلفني و توسط اپراتورو پس از احراز هويت، خط را قطع موقت کنند. مشتركان ايرانسل مي‌توانند به صورت اينترنتي هم از طريق Ecare.irancell.ir خط خود را قطع موقت كنند؛ روش قطع از طريق تماس با مرکز تماس يا اينترنت در هر ساعت از شبانه روز و از هرجاي دنيا امكان‌پذير است.

مرحله بعدي مراجعه به مقام انتظامي و قضايي، اعلام سرقت و درخواست رديابي گوشي از دادسرا و احتمالا ارجاع دادسرا به کلانتري براساس روال داخلي دستگاه قضايي و انتظامي است و سپس ارجاع کلانتري به اپراتورهاي ايرانسل، همراه اول، و تاليا براي بررسي روشن شدن شماره سريال گوشي سرقتي و پس از اين مراحل انجام رديابي سريال گوشي توسط اپراتور و ارسال پاسخ رديابي گوشي به مرجع ارسال کننده نامه انجام مي‌شود.

براي پي‌گيري رديابي گوشي نيز بايد به نزديك‌ترين كلانتري مراجعه كرده و تقاضاي خود را ارائه دهند كه البته بهتر است كلانتري در همان محل به سرقت رفتن و يا مفقود شدن گوشي باشد و پس از آن از طريق مراجع قضايي موضوع را پي‌گيري كنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *