چگونه ناخن مصنوعی را بکنیم؟

با اینکه ناخن مصنوعی دستتان را زیبا می کند و برای کسانی که ناخن‌هایشان بلند نمی شود، راه حل خوبی است، اما باید بدانید کندن این ناخن‌های ظریف چقدر سخت است! خیلی از خانم‌ها ناخن‌های خودشان را می‌شکنند که بتوانند ناخن مصنوعی را جدا کنند. ناخن‌های خودتان را خراب نکنید و از این پیشنهادات ساده برای برداشتن ناخن مصنوعی استفاده کنید، بدون این که به ناخن‌های خودتان آسیب برسانید.

۱٫ برای شروع، به یک ناخن گیر، دو کاسه ( پلاستیکی نباشد)، وازلین، یک حوله و مقداری لاک پاک کن یا استون نیاز دارید.

۲٫ تا جایی که ممکن است ناخن‌های مصنوعی را کوتاه کنید. بهتر است ناخن‌های خودتان هم که پشت ناخن مصنوعی است کوتاه شود.

۳٫ در یکی از کاسه ها لاک پاک کن به اندازه ی کافی بریزید، ترجیحاً استون داشته باشد. کاسه ی بعدی را با آب پر کنید.

۴٫ به نوک انگشتان‌تان وازلین بزنید برای این که استون پوست دور ناخن‌تان را خراب نکند. مراقب باشید که روی ناخن‌هایتان وازلین نزنید. چون ممکن است استون به چسب بین ناخن مصنوعی و ناخن واقعی‌تان نرسد.

۵٫ انگشتانتان را در کاسه گذاشته و بگذارید ۲۰ دقیقه داخل استون باقی بماند. استون چسب زیر ناخن مصنوعی را حل می‌کند.

۶٫ انگشتانتان را از کاسه بیرون آورده و به آرامی ناخن‌های مصنوعی را بکشید. اگر کنده نشدند ناخن‌تان را چند دقیقه بیشتر در استون بگذارید که استحکام ناخن مصنوعی را از بین ببرد.

۷٫ وقتی تمام ناخن‌ها کنده شدند، انگشتانتان را در کاسه‌ی آب بگذارید. این کا باعث از بین رفتن تأثیر استون می‌شود.

۸٫ دست‌تان را خشک کنید. اگر مقداری از چسب هنوز روی ناخن واقعی‌تان باقی مانده، آن ها را با سوهان ناخن پاک کنید. سوهان را خیلی آرام روی ناخن‌هایتان بکشید تا زخمی نشوند.

۹٫ لاک پاک کن، ناخن ها را خشک می کند و درخشندگی آن‌ها را از بین می برد. برای رطوبت دوباره ی ناخن‌ها می‌توانید از یک لوسیون مرطوب کننده استفاده کنید. آن را به آرامی روی ناخن‌ها بمالید.
به یاد داشته باشید که نباید ناخن مصنوعی را به زور بکَنید. چون ممکن است به ناخن‌های خودتان صدمه بزنید یا ممکن است هر دو تا ناخن را با هم بکَنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *