چگونه صورت زیبایی داشته باشیم؟

با استفاده از چند روش پوست تان را جذاب کنید.

چگونه پوست صورتی سفید و روشن داشته باشیم؟

بااستفاده چند روش خانگی پوستی جذاب و سفید داشته باشید.
۱ . همیشه قبل از خواب صورت خود را بشویید.
۲ . هرروز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
۳ . با صورت خود مهربان باشید.
۴ . می‌بایست فرچه آرایشی خود را هفته ای یکبار بشویید. البته آن را بهتر است با صابون و آب سرد شست و شو دهید.
۵ . رو بالشتی خود را هفته ای یک بار شت و شو دهید.
۶ . روزی ۸ تا ۱۰ لیوان آب بنوشید.
۷ . اول صبح و آخر شب حتما از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.
۸ . آلوئه ورا یک مرطوب کننده طبیعی و مفید می‌باشد و مصرف آن توصیه می گردد.

همچنین با استفاده از این ماسک‌ها پوست تان را جذاب کنید :

. ماسک سفید تخم مرغ :

یک عدد سفیده تخم مرغ را خوب هم بزنید تا شبیه کف شود سپس آن را روی پوست مالیده و پس از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه آن را با آب ولرم بشویید و در آخر روی صورت آب خنک بپاشید.

. ماسک ماست و نشاسته :

۱ قاشق غذاخوری ماست را با ۱ قاشق پودر نشاسته مخلوط کرده و به آرامی روی پوست بمالید و پس از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صورت را با آب سرد بشویید.

. ماسک عسل :

۱ قاشق مرباخوری عسل روان را با نصف فنجان قاشق چایخوری پودر بادام مخلوط کرده و به آرامی روی صورت مالیده و پس از خشک شدن با اب ولرم بشویید.

. یخ :

یک تکه یخ کوچک را مانند حرکات شبیه ماساژ روی پوست بکشید و پوست را نبایست خشک کرد و اجازه دهید به صورت طبیعی خشک شود و پس از خشک شدن از یک مرطوب کننده خوب استفاده کنید.

. ماسک جوانه گندم :

۱ . گندم جوانه زده را خشک کرده و سپس پودر کرده و آن را با ماست تازه مخلوط و به صورت مالیده شود و بعد از ۵ الی ۱۰ دقیقه پوست را کاملا شست و شو دهید. این ماسک سبب درخشان شدن و سفید شدن پوست صورت می گردد.
۲ . برای تهیه این ماسک کافی است دو قاشق جوانه گندم را با مخلوط کرده آسیاب کنید و سپس آن را با دو قاشق غذاخوری عسل ترکیب کرده و خمیری تهیه کنید. این خمیر را روی صورت بکشید و اجازه دهید به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی پوست بماند سپس این ماسک را از صورت خود برداشته و آن را بشویید.
۳ . پودر
جوانه گندم : ۱ قاشق غذاخوری شیر : به میزان لازم مقداری جوانه گندم آسیاب شده را در ظرفی بریزید و شیر را به تدریج به جوانه گندم اضافه کنید، تا مخلوط شیر و جوانه گنم به شکل خمیری شکل در آید سپس پوست خود را بشویید و به خوبی بخور دهید و ماسک را از قسمت پایین صورت خود به سمت بالای صورت بمالید و با حرکت‌های چرخشی پوشت خود را ماساژ دهید و بعد از ۱۵ دقیق صورت خود را با آب سرد بشویید.

. ماست :

۱ . ماست را به آرامی بر روی پوست بمالید و پس از چند دقیقه آن را با آب ولرم بشویید. این عمل را ۱ بار در روز انجام دهید.
۲ . یک قاشق ماست را با نصف قاشق عسل مخلوط کرده و بر روی صورت مالیده و پس از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه آن را بشویید.
. آرد نخود چی :
این آرد را با مقدار کمی آب مخلوط کرده و به صورت خمیر در آورده و به صورت، دست و پا مالیده تا زمانی که خشک شود سپس آن را با آب بشویید.

. لیمو :

۱ . یک توپ پنبه را به طور مستقیم بر روی پوست مالیده و اجازه دهید تا جذب پوست گردد. این کار را یک بار در روز به مدت حداقل یک ساعت انجام دهید.
۲ . سه قاشق چای خوری آب لیمو یک قاشق چای خوری زردچوبه و یا آب گوجه فرنگی را مخلوط کرده و بر روی پوست مالیده گردد و بعد از نیم ساعت
آن را شست و شو دهید. این را نیز ۱ بار در روز انجام دهید.

. ژل آلورا :

ژل را کاملا بر روی پوست خود مالیده و پس از ۳۰ دقیقه آن را شست و شو دهید. این عمل را حداقل ۲ بار در روز به مدت ۲ هفته انجام دهید..
. عصاره خیار :
همچنین می‌توانید از عصاره خیار، یا برش‌های خیار استفاده کنید و آنها را مستقیما به نواحی مورد نظرتان بمالید. خیار به روشن شدن، التیام سوختگی، و سفت کردن پوست کمک می‌کند.

. ماست و آرد نخودچی :

ماست، آرد نخودچی، زردچوبه، و شیر را با هم مخلوط کرده و آن را روی نواحی تیره‌ ی پوستتان بمالید.
(پودر زردچوبه : می‌توانید به منظور سفید کردن پوست تیره، پودر زردچوبه را به آب خیار یا آب لیمو اضافه کنید.)

لایه برداری پوست :

۱ یا ۲ بار در هفته می‌بایست لایه برداری روی پوست انجام گردد.
در حمام یک توده از کرم لایه بردار را بر روی ناحیه مورد نظر مالیده و آن را محکم روی پوست تان مالش دهید. لایه بردارطبیعی بهتر میاشد.
طرز تهیه چند لایه بردار :
۱ . ۲ فنجان شکر یا نمک نصف فنجان روغن زیتون یا بادام یک چهارم فنجان عسل یک قاشق چایخوری وانیل یا چند قطره عصاره دلخواه تان این مواد را باهم مخلوط کرده و در ظرف شیشه ای بریزید و استفاده کنید.
۲ . جوانه گندم را آسیاب کرده و با شیر یا ماست آرام ‌آرام مخلوط کرده پس از بُخور دادن، این ماسک را با حرکات دورانی از پایین به بالا روی پوستتان بمالید. پس از ۱۰ دقیقه، قطعات خشک آن را از روی پوست بردارید و پوستتان را بشویید.
۳ . جوانه گندم آسیاب شده : ۱ قاشق غذاخوری زرده تخم مرغ : ۱ عدد
ابتدا جوانه گندم را خوب آسیاب کرده سپس آن را در ظرف مناسبی ریخته و با ۱ زرده تخم مرغ مخلوط کرده و به مدت نیم ساعت روی پوست گذاشته و در این زمان هیچ گونه حرکتی عضلات صورت خود را ندهید و پس از آن به سرعت صورت خود را با آب سرد بشویید. آب لیمو می‌تواند باعث درد در زخم
‌های باز شود. همچنین، آب لیمو ممکن است برای پوست‌های حساس و یا کسی که به لیمو حساسیت دارد، مناسب نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *