چگونه زبان تلگرام را فارسی کنیم؟

پیام رسان تلگرام ، اپلیکیشنی محبوب در بین کاربران فضای مجازی در امر پیام رسانی می باشد. برای فارسی کردن تلگرام بسیاری از کاربران، مجبور به استفاده از نسخه های غیر رسمی تلگرام شده اند. اگر شما هم از آن دسته از کاربران هستید که نسبت به امنیت نسخه های غیر رسمی تلگرام مشکوک هستید، در ادامه روشی را آموزش خواهیم داد که توسط آن قادر خواهید بود زبان برنامه تلگرام را به فارسی تغییر داده و از تلگرام فارسی بهره ببرید.

چگونه زبان تلگرام را فارسی کنیم؟

برای دستیابی به این هدف ابتدا به قسمت سرچ تلگرام رفته و عبارت langbot@ را تایپ کنید. سپس روی گزینه ی Telegram Languages که در لیست ظاهر می شود کلیک کنید.

 

در صفحه چت ظاهر شده روی گزینه Start کلیک کرده و سپس از منوی ظاهر شده، زبان فارسی را انتخاب نمایید.

 

پس از آن در منویی با عنوان “پلتفرم خود را انتخاب کنید” ، نوع سیستم عامل برنامه تلگرامتان را انتخاب نمایید.

فایل ظاهر شده با عنوان Persian.xml را دانلود کرده و پس از آن روی سه نقطه گوشه سمت راست آن کلیک کرده و گزینه Apply localization file را انتخاب کنید.

حال در انتهای لیست ظاهر شده، گزینه زبان فارسی را انتخاب کنید.

اکنون شما ، تلگرامی با منوی فارسی شده ، دارید. دقت داشته باشید برای برگرداندن نرم افزار به حالت اولیه، یعنی زبان انگلیسی، کافیست به بخش تنظیمات تلگرام رفته و از آنجا گزینه زبان را انتخاب کنید.

 

در منوی ظاهر شده دوباره روی گزینه English کلیک کنید تا زبان نرم افزار تلگرام دوباره به حالت انگلیسی برگردد.

با استفاده از این روش ساده، دیگر برای پشتیبانی از زبان فارسی ، نیازی به نصب انواع تلگرام های غیر رسمی نخواهید داشت و یک تلگرام فارسی نسخه اصلی روی تلفن همراه یا نسخه دسکتاپتان خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *