چگونه زبان اینستاگرام را فارسی کنیم؟

آخرین بروزرسانی اینستاگرام، با خبر خوبی برای کاربران فارسی این برنامه همراه بود: سه زبان فارسی، عبری و عربی، از امروز جزو زبان های رسمی برنامه اینستاگرام محسوب می‌شوند. این یعنی استفاده از Instagram خیلی برای کسانی که تلسط به زبان انگلیسی ندارند، راحت تر خواهد شد.

تا قبل از این، اینستاگرام از ۲۴ زبان زنده دنیا پشتیبانی می‌کرد که تمام این زبان ها از چپ به راست نوشته می‌شدند. اما مشخصاً، این برنامه نمی‌توانسته کاربران بسیار زیادی ایرانی (و عربی) را هم که از راست به چپ می‌نویسند را نادیده بگیرد. بنابراین سه زبان راست به چپ یعنی فارسی، عربی و عبری را هم به لیست زبان های تحت پوشش خود اضافه کرده است.

اما چگونه می‌توانید از نسخه فارسی این برنامه محبوب استفاده کنید؟ امروز در چگونه سرا نحوه فارسی کردن اینستاگرام را به شما آموزش خواهیم داد.

چگونه اپلیکیشن اینستاگرام را فارسی کنیم؟

برای آنکه زبان برنامه Instagram را به فارسی تغییر دهید و از اینستاگرام فارسی لذت ببرید، ۲ راه مختلف دارید. من در ادامه هر دو راه را به شما معرفی خواهم کرد.

۱- تغییر زبان خود برنامه اینستاگرام به فارسی

اولین مسیر این است که مستقیماً زبان خود برنامه را تغییر دهید. نحوه تغییر زبان اینستاگرام به فارسی بسیار ساده است. ابتدا اینستاگرام خود را بروزرسانی کنید تا زبان فارسی به لیست زبان های رسمی آن اضافه شود. سپس به پروفایل اینستاگرام خود بروید. روی آیکن چرخ دنده ضربه بزنید. صفحه تنظیمات برای شما باز خواهد شد. در این صفحه پایین بروید تا به بخش زبان ها (Language) برسید و آن را انتخاب کنید. با اینکار، لیست زبان های مختلف اینستاگرام باز خواهد شد و شما قادر خواهید بود از بین آنها، زبان فارسی را برگزینید.

 

۲- تغییر زبان اینستاگرام از طریق تنظیمات اصلی گوشی

وقتی که زبان تلفن شما فارسی باشد، زبان اینستاگرام هم به صورت پیش فرض ایرانی خواهد بود. این یعنی کافی است مطمئن باشید که زبان گوشی فارسی است. البته، در صورتی که بعد از بروزرسانی اینستاگرام، زبان این برنامه همچنان انگلیسی بود، باید از فارسی بودن زبان گوشی مطمئن شوید و سپس یک بار برنامه را بسته و دوباره باز کنید. اگر اینکار هم جواب نداد، یک بار باید برنامه را پاک کرده و دوباره نصب کند. البته، از آنجایی که با همان روش اول هم می توان اینستاگرام را فارسی کرد، این کار شاید چندان منطقی نباشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *