چگونه دندان های سفید و براقی داشته باشیم؟

دندان های انسان به صورت طبیعی سفید است البته برخی از افراد به صورت ارثی دارای دندانهای سفیدتر یا زردتری می باشند.

رنگ دندان و ارتباط آن با استحکام دندان

به طور کلی رنگ دندان ارتباطی با استحکام آن ندارد و استحکام دندان تنها با معاینه میکرسکوپی آن امکان پذیر است و با چشم غیر مسلح و رنگ آن نمی توان در مورد استحکام آن نظری داد. این ابهام در بین بسیاری از مردم وجود دارد که دندانهای زرد استحکام بیشتری دارند که این موضوع صحت ندارد. بالا بردن استحکام دندان از طریق مصرف فلوراید ( در محصولات بهداشتی دهان و دندان ) و همچنین مصرف کلسیم که در دسترس ترین منبع آن لبنیا می باشد . نیز مصرف ویتامین D امکان پذیر است.

به عاج های دندان تان اهمیت بدهید زیرا عاج های دندان نیز نقش بسیار مهمی را در استحکام و پایداری دندان ایفا می کنند.عاج های دندان نقش مستقیمی در سفیدی و درخشندگی دندان های شما دارند.

چگونه دندان های سفید و براقی داشته باشیم

تفاوت جزیی اما مهمی بین دندانهای سفید و دندان های براق وجود دارد.بسیاری از افراد از مواد سفید کننده یا پودر های سفید کننده دندان استفاده می کنند به امید اینکه دندان های شان براق شوند.
عواملی که باعث می شود دندان های شما براق شود بدین ترتیب می باشد:
• استفاده مرتب از مسواک .
• بعضی از افراد نحوه ی صحیح مسواک زدن را نمی دانند.به همین دلیل ممکن است نا آگاهانه مینای دندان شان را از بین ببرند.نحوه ی صحیح درست مسواک زدن را از دندانپزشک خود بیاموزید.
• مصرف دخانیات ( سیگار و قلیون ) مهمترین عامل جرم گرفتن و تغییر رنگ دندان هاست.
•بسیاری از افراد با جرم گیری مداوم و مرتب،دندان های شان را براق و تمیز می کنند.اما مراجعه های متعدد نزد دندانپزشک برای جرم گیری،باعث می شود که مینای دندان هایتان مقاومت خود را از دست بدهد.
• افرادی که به وفور از چای،قهوه استفاده می کنند باعث می شود که دندان هایشان رنگ زردی را به حود بگیرد،زیرا این مایعاتی که میل می کنید دارای رنگ موثری برای تغییر سطح دندان شما هستند.
• برخی از دهانشویه های غیر استاندارد باعث تغییر رنگ دندانها می شوند. در انتخاب دهانشویه و نیز زمان استفاده از آن حتما با پزشک خود مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *