چگونه در واتس آپ آنلاین نباشیم؟

اگر سن تان اجازه دهد حتما زمانی را به خاطر می آورید که ارسال SMS  بسیار رایج بود و روزانه صد‌ها پیام بر روی صفحه  گوشی مان نقش می بست. همه ما می دانیم که اکنون در عصر ارتباطات بی نهایت هستیم و می توانیم هر متنی را به راحتی به دوستانمان در هر کجای دنیا ارسال کنیم. همچنین برنامه‌های پیام رسانی مانند واتس اپ نیز این سیر تحول ارتباطات را بسیار گسترده تر کرده اند. با این برنامه شگفت انگیز، دوستان تان حتی می توانند آخرین زمانی که شما آنلاین بوده اید را نیز مشاهده کنند. اما آیا این مسئله باعث به خطر افتادن حریم شخصی شما نمی‌شود؟ قطعا همینطور است. بنابراین ممکن است بخواهید این آپشن را در Whatsapp  تان غیر فعال کنید.

راهنمای مخفی کردن وضعیت آنلاین در واتس اپ

مخفی کردن آپشن آخرین زمان آنلاین بودن، کار بسیار راحتی است. فقط کافی است این مراحل را دنبال کنید:

  1. برنامه پیام رسان واتس اپ را باز کنید.
  2. از گوشه سمت راست بالای صفحه، آپشن سه نقطه منو را باز کنید.
  3. آپشن setting را انتخاب کنید.
  4. از منوی setting، گزینه account را انتخاب کنید.
  5. سپس روی گزینه privacy کلیک کنید.
  6. آپشن Last seen را از لیست مقابل تان باز کنید.
  7. از پنجرهpop-up که برایتان باز شده است، گزینه Nobody  را انتخاب کنید.

توجه: متاسفانه امکان این مسئله وجود ندارد که وضعیت آنلاین بودنتان را فقط برای برخی از مخاطبین فعال و‌یا غیر فعال کنید.

اکنون که در منوی privacy هستید، بهتر است نگاهی به دیگر آپشن‌های حریم خصوصی تان نیز بیاندازید. دیگر آپشن‌ها شامل visibility of your profile photo  (مشاهده‌ی تصویر پروفایل)، bio (بیوگرافی)، status (وضعیت) و location (مکان‌یابی) نیز می باشند. اگر قصد پاک کردن پیامی که در واتس اپ ارسال کرده اید را دارید، می‌توانید این لینک را مطالعه کنید.

یکی دیگر از مهم ترین آپشن‌هایی که در مورد حریم شخصی وجود دارد، آپشن تیک آبی (نشان دادن خوانده شدن پیام توسط شما) می باشد که شما می‌توانید آن را غیر فعال کنید. زیرا این مسئله- حتی اگر وضعیت آنلاینی شما غیر فعال باشد، نیز نشان می دهد که شما آنلاین هستید. برای مخفی کردن این آپشن به سمت پایین منو بروید. سپس messaging >read receipts را پیدا کرده و تیک آن را غیر فعال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *