چگونه در اینستاگرام تگ کنیم؟

امروزه اینستاگرام به نرم افزاری کاربردی برای جستجو و دنبال کردن صفحات و افراد مختلف تبدیل شده است، که همه ی ما در آن لحظات خوش خود را از طریق لایو در اینستاگرم ، استوری اینستاگرام ، عکس، فیلم و… به اشتراک می گذاریم.

اینستاگرام امکان بلاک کردن افراد را نیز برای ما میسر کرده است تا پست هایی که به اشتراک میگذاریم امنیت بیشتری داشته باشد. ولی بهترین روش برای خصوصی ماندن اشتراکات شما، خصوصی کردن اینستاگرام است که در مقالات قبل هم به آن پرداختیم.

در این مقاله قصد داریم شما را با تگ کردن در عکس هایی که به اشتراک میگذارید آشنا کنیم. پس اگر علاقمند هستید تگ کردن در اینستاگرام را یاد بگیرید با ما همراه باشید.

 

تگ کردن در اینستاگرام چیست ؟

وقتی عکسی را در اینستاگرام به اشتراک می گذارید، ممکن است شخصی که در عکس شما هم وجود دارد، به دلیل Following های زیادش که باعث می شود پست های پی در پی در صفحه اینستاگرامش منتشر شود، پست شما را مشاهده نکند. به همین دلیل هنگامی که او را تگ می کنید، برای او اطلاعیه ای در اینستاگرامش ارسال می شود که در عکس شما تگ شده است و بدینوسیله آن را می بیند.

 

چگونه دوستان خود را در اینستاگرام تگ کنیم ؟

برای تگ کردن دوستان خود در اینستاگرام، لازم است ابتدا عکسی را در نظر گرفته و همانطور که در مقالات قبل نحوه تغییر کیفیت عکس در اینستاگرامرا آموزش دادیم، عکسی با کیفیت مناسب را به اشتراک بگذارید.
پس از انتخاب عکس مورد نظر دو روش برای تگ کردن وجود دارد:
۱٫ در روش اول پس از انتخاب عکس، در این صفحه، Tag people  را انتخاب کنید.

 

 

سپس  هر قسمتی از عکس که میخواهید در آن ناحیه تگ انجام شود را گزینش می کنید و آی دی مخاطب مورد نظر خود را تایپ می کنید. سپس تیک را می زنید.

۲٫ در روش دوم تگ کردن، شما می توانید با کمک هشتگ کلمه مورد نظر خود را بدون فاصله تایپ کنیدو برای تایپ چند کلمه بین هر کدام # (هشتگ) میگذارید.

 

 

سپس Share را انتخاب کنید تا عکس شما به اشتراک گذاشته شود.

 

حال با انتخاب کلمه #اسم، در هر پستی که اسم مورد نظر شماتگ شده باشد برای شما به نمایش در می آید.

همچنین آن شخصی که در عکس تگ کرده بودید نیز، در پروفایل شخصی اش پیغامی با این مضمون که در عکسی تگ شدید برایش ارسال می شود.

 

 در اینستاگرام می توان تعداد ۲۰ نفر را در یک عکس تگ نمود. 

 

چگونه تگ را حذف کنیم ؟

برای بستن تگ اینستاگرام دو راه وجود دارد :
راه اول – حذف کلی تگ : وارد پستی که در آن تگ شده اید شوید . در قسمت سه نقطه که در کنار عکس قرار دارد وارد شوید . گزینه Photo options را انتخاب کنید و سپس گزینه Remove Me from Photo را بزنید . به این ترتیب به طور کلی از قسمت عکس های شما حذف خواهد شد.
راه دوم – مخفی کردن تگ ها از پروفایل شما : وارد پستی که در آن تگ شده اید شوید . در قسمت سه نقطه که در کنار عکس قرار دارد وارد شوید . گزینه Photo options را انتخاب کنید و سپس گزینه Hide from My Profile را انتخاب کنید . به این ترتیب دیگران نخواهند توانست تگ شما را ببینند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *