چگونه جذاب باشیم؟

 اغلب تصور می‌شود برای داشتن شخصیت جذاب یا اصطلاحاً فرهمند باید کارهای بزرگی انجام داد. اما با کارهای کوچک و پیش پاافتاده می‌توان در نگاه دیگران به عنوان فردی جذاب یا «کاریزماتیک» ظاهر شد. به بیانی ساده‌تر، آنچه ما را از دید اطرافیان متمایز می‌سازد، همین کارهای کوچکی است.
سوالی که در این خصوص مطرح می‌شود آن است که چگونه می‌توان در کوتاه‌ترین مدت توجه دیگران را به خود جلب کرد؟
اقداماتی که در ادامه معرف حضورتان قرار می‌گیرند، گرچه در نگاه اول کم‌اهمیت به نظر می‌رسند، اما بسیار تاثیرگذارند. فراموش نکنید کارهای ساده و کوچک راحتتر به خاطر سپرده می‌شوند.
اگر می‌خواهید به جذابیت خود بیافزایید، ۲۰ اقدام زیر را هرگز فراموش نکنید:

۱٫لباس مناسب بر تن کنید

کمتر کسی می‌تواند تاثیر لباس را بر ذهنیت افراد نادیده بگیرد. مردم از روی ظاهرتان در مورد شما قضاوت می‌کنند. لباس را متناسب با موقعیت و مکان انتخاب کنید.

۲٫وقت‌شناس باشید

زمانی که دیر به قراری می‌رسید در واقع به افراد اجازه می‌دهید راجع به شما قضاوت کنند. همین کافی است تا از جذابیت‌هایتان کاسته شود.

۳٫سر قولتان بمانید

افراد بسیاری وجود دارند که سر قولشان نمی‌مانند. قول دادن به افراد برای مدتی رضایت آنان را به همراه دارد. اما زمانی که وعده‌هایشان تو زرد از آب در می‌آید، این رضایت مقطعی جای خود را به دلخوری و عصبانیت می‌دهد.

۴٫به دیگران احترام بگذارید

منظور از “دیگران” همه افراد، از پیر و جوان گرفته تا اعضای خانواده و همکاران است. این کار کمی دشوار است؛ به خصوص در مواقعی که با افرادی روبه‌رو می‌شوید که ممکن است طرز فکر و رفتارشان چندان باب میلتان نباشد.
۵٫از الفاظ و واژه‌های احترام‌آمیز استفاده کنید
کلماتی مثل «لطفاً» و «ممنون» کوتاه و مختصر اما بسیار تاثیرگذارند. تشکر و قدردانی بابت کوچکترین لطف دیگران حس خوبی را به آنان منتقل می‌کند.

۶٫در اکثر مواقع لبخند بزنید

لبخند قابل سرایت است. اصولاً زمانی که یک رهگذر به شما لبخند می‌زند، شما نیز با لبخند به او پاسخ می‌دهید. دیدن چهره‌های بشاش و شادمان امید به زندگی را افزایش می‌دهد.

۷٫دائماً از تلفن همراهتان استفاده نکنید

تلفن همراه تکنولوژی جذابی است اما باید توجه داشت که همین تکنولوژی گاهی باعث دلخوری می‌شود. کار کردن با گوشی حین صحبت کردن با دیگران حرکت توهین‌آمیزی محسوب می‌شود.

۸٫به همسرتان وفادار بمانید

این کار باعث می‌شود دیگران شما را فردی قابل اعتماد تلقی کنند. افراد وفادار اولویت‌ها را به خوبی تشخیص می‌دهند.

۹٫بهداشت فردی را رعایت کنید

بهداشت فردی تنها یک انتخاب نیست، بلکه یک امر ضروری است. رعایت بهداشت فردی مثل مسواک زدن، پوشیدن لباس‌های تمیز و استفاده از لوازم بهداشتی تاثیر بسزایی در جلب توجه افراد دارد.
از طرف دیگر، زمانی که ظاهر شما غیر بهداشتی به نظر برسد، افراد نمی‌توانند بر روی صحبت‌های شما تمرکز کنند و همین امر باعث می‌شود از سوی آنان دیده نشوید.

۱۰٫ واضح صحبت کنید و ارتباط چشمی را فراموش نکنید

زیرلبی صحبت کردن یا رو برگرداندن از افراد هنگام صحبت کردن با آنان قرار نیست حس خوبی را به آنها انتقال دهد. با افراد ارتباط چشمی برقرار کنید و جملات را درست ادا کنید تا این ذهنیت را در آنان ایجاد کنید که درگیر موضوع بحث شده‌اید.

۱۱٫ بذله‌گویی و مزاح را چاشنی سخنانتان کنید

شوخی کردن یخ افراد را باز و شرایط بحرانی را مهار می‌کند. البته شوخی‌های نسنجیده به همان اندازه باعث دلخوری و دفع افراد می‌شود.

۱۲٫هنگام برقراری تماس فیزیکی موقعیت را بسنجید

تماس فیزیکی مثل بغل کردن یا دست دادن صمیمیت را بالا می‌برد. زمانی که نزد دوستان یا اعضای خانواده‌تان می‌روید، آنان را در آغوش بگیرید. در شرایط رسمی مثل مصاحبه‌های کاری می‌توانید از دست دادن برای ایجاد صمیمیت استفاده کنید.

۱۳٫با خودتان صادق باشید

نسبت به آنچه از زندگی می‌خواهید، مطلع شوید و تمام تلاش خود را برای رسیدن به اهدافتان به کار گیرید.

۱۴٫ به حرف دیگران گوش کنید

هنگام صحبت کردن با دیگران، شنونده خوبی باشید و به هیچ وجه میان کلامشان نپرید.

۱۵٫ تاثیر کارهای احترام‌آمیز را نادیده نگیرید

باز کردن درب برای دیگران یا تهیه غذا برای دوستانی که تازه بچه‌دار شده‌اند، نشان‌دهنده ادب و شخصیت فرد بوده و قطعاً روی ذهنیت افراد تاثیر می‌گذارد.

۱۶٫ منظم باشید

داشتن برنامه لازمه نظم و انضباط در زندگی است و محبوبیت شما را دوچندان می‌کند.

۱۷٫ از دیگران تعریف کنید

تعریف کردن را با چاپلوسی اشتباه نگیرید. شما می‌توانید در نقاط مثبت افراد تمرکز کنید. برای مثال طرز لباس پوشیدن، محاسن کاری و حرفه‌ای و دیدگاه‌های خاص افراد را می‌توان به آنان بازگو کرد.

۱۸٫ با دیگران تبادل اطلاعات داشته باشید

اگر در زمینه‌ای خاص تخصص یا مهارتی دارید، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید و آموخته‌های خود را به آنان نیز یاد دهید.

۱۹٫ به دل نگیرید

ممکن است افراد به طور عمدی یا تصادفی به شما سخنی بگویند که موجب ناراحتی‌تان شود. شما یا می‌توانید ناراحت شوید و زندگی را برای خود سخت کنید یا ساده از کنارش بگذرید و از بودن در کنار دیگران لذت ببرید.

۲۰٫ مسئولیت اشتباهات خود را بپذیرید

به اشتباهات خود اعتراف کنید، مسئولیت آنها را بپذیرید و در صدد اصلاح آنها برآیید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *