چگونه بوی کفش را از بین ببریم؟

بوی بد کفش بسیار پدیده آزار دهنده ای است و باعث ایجاد ناراحتی برای خود و اطرافیان می شود. در برخی موارد به علت آلوده بودن و بد بو بودن کفش حتی پس از شستشوی پا، پس از یکبار پوشیدن کفش پا دوباره بو گرفته و موجب معضب شدن شخص می شود. در این مطلب به چند روش ساده خانگی برای از بین بردن بوی بد کفش اشاره می کنیم. همه موادی که در این مطلب استفاده خواهیم کرد به راحتی در خانه در دسترس هستند. برای تمام روش های زیر توصیه می شود که کفش از قبل خوب شسته و خشک شود.

از بین بردن بوی کفش با جوش شیرین

برای این کار مقداری جوش شیرین را کاملا پودر کردده و آن را بر روی دیواره های داخلی کفش بپاشید و سپس یک شب تا صبح به آن مهلت اثر کردن بدهید. جوش شیرین رطوبت را جذب و همچنین محیط نامناسبی برای رشد و نمو باکتری ها و قرچ ها بوجود می آورد. سپس هنگام صبح قبل از پوشیدن کفش تا حد ممکن جوش شیرین را خالی نمایید.

استفاده از نور خورشید برای از بین بردن بوی بد کفش

کفش ها را چندین ساعت در معرض تابش مستقیم نور خورشد قرار دهید.دقت کنید که تا حد امکان نور خورشید به داخل آن تابیده شود تا باکتری های موجود در کفش را از بین ببرد.

منجمد کردن کفش برای از گرفتن بوی کفش

کفش خود را پس از اینکه خوب شسته و خشک نمودید در کیسه ای نایلونی قرار داده و در فیرزر منجمد نمایید. این کار باعث مرگ باکتری هایی که بوی نامطبوع را ایجاد می کنند می شود.
توجه داشته باشید که همه راه های فوق با هم قابل انجام می باشد.پس انجام را های بالا بهداشت پاها را بیشتر رعایت نمایید تا از رشد و تکثیر مجدد باکتری ها در کفش جلوگیری به عمل آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *