چگونه به یک فریلنسر موفق تبدیل شویم؟

امروزه زنده نگه داشتن کسب و کار اهمیت بسیاری دارد و کسب و کارهای که به تازگی راه اندازی شده اند به این موضوع بسیار توجه می کنند.از آنجا که هر روزه تعداد بیشتری از طراحان وب سایت به سمت انجام کارهای خود در شکل یک فریلنسر می روند، زمان آن فرا رسیده است که تمرکز بیشتری بر روی این حیطه کاری داشته باشیم. در این مقاله می خواهیم با معرفی راهکارهایی تبدیل به یک فریلنسر موفق شویم.

۱٫ارتباط مناسب با شبکه های مختلف

قرار گرفتن در ارتباط موثر با شبکه های گوناگون بازاریابی و ایجاد روابط متقابل با هم صنفان خود اولین و موثرترین اصل در فریلنسری است؛ زنده نگه داشتن کسب و کارتان اهمیت بسیار زیادی دارد. حتی هنگامی که ارتباطات موثر زیادی دارید نیز باید بدانید فریلنسری یک فعالیت کامل غیر قابل پیش بینی است. شما ممکن است در یک ماه ده پروژه طراحی سایت داشته اما در ماه بعد تنها سه پروژه دریافت کنید.

اگر خود را دست کم بگیرید و به دنبال ارتباطات موثر در زمینه کاری خود نباشید، استرس بسیاری به شما وارد شده و در عین حال درآمدتان نیز کاهش خواهد یافت. ارتباط خود را با سایر افراد حرفه ای در زمینه کاری خود، فریلنسرها و کارفرمایان نگاه داشته حتی اگر پروژه های زیادی در دست داشته باشید. این کار، یافتن مشاغل و سفارشات جدید را برایتان راحت تر و امکان پذیرتر خواهد کرد.

۲٫مدیریت هزینه ها

اگر قصد دارید سرمایه گذاری شخصی بر روی کسب و کارتان انجام دهید، حتما یک حسابدار استخدام کنید. هنگامی که کسب و کار شما گسترده تر شده و تعداد پروژه ها به مراتب بیشتر می شود، مدیریت هزینه ها و دریافت مبالغ نیاز به یک حسابدار دارد که با کار فریلنسری آشنایی داشته باشد.

۳٫برنامه زمانی مشخص و دقیق

هنگامی که شما به عنوان یک فریلنسر فعالیت میکنید، در واقع در حال شکستن مرزها و ساعات کاری مرسوم در هفته هستید، اما هر کسب و کاری برای موفق شدن نیاز به یک برنامه ریزی زمانی مشخص دارد. بسته به تشخیص و ترجیح شما برای کار در نیمه شب و یا صبح زود، برنمه زمانی مشخصی برای کار در یک هفته را تعیین کرده و تلاش خود را برای رسیدن به این برنامه به کار گیرید. بهتر است به ازای هر چهار روز کار، یک روز را برای بررسی کارها در نظر بگیرید تا مدیریت سفارشات و تماس ها را واگذار نکنید؛ پاسخ به ایمیل ها، بررسی فاکتورهای دریافتی و پرداختی و ارتباطات شبکه ای که در بالا به آن پرداخته شد، مجموعه ای از این کارهاست که می بایست مدیریت شوند. برنامه زمانی منظم به شما کمک می کند تا ذهنیت دقیق از زمان انجام کارهای خود پیش از شروع هرکدام از آنها داشته باشید.

۴٫ارزش خود را حفظ کنید

هنگامی که شما به عنوان یک فریلنسر جدید شروع به کار می کنید، ممکن است تعیین هزینه های انجام کار برای شما رعب انگیز باشد. فارغ از پروژه هایی که مستلزم مذاکره هستند، بهتر آن است که هزینه های تعیین شده و نرخ های تصویب شده را تعیین کرده و در زمان تبلیغات و یا ارائه پیش فاکتور حاوی قیمت طراحی سایت به مشتریان خود تحویل دهید. بسته به نوع فعالیت خود ممکن است نرخ ساعتی تعیین کرده و یا هر پروژه را به صورت جداگانه محاسبه کنید. نرخی تعیین کنید که مطابق با استانداردهای صنعت شغلی شما بوده و کمتر بر حسب روابط تعیین شده باشد. با اینکه با ارائه هزینه ای پایین تر از میانگین استاندارد صنعت می توانید تعداد سفارشات خود را افزایش دهید، اما در عین حال با استرس بیشتری برای به دست آوردن پروژه های بیشتری که جبران کننده هزینه کاهش داده شده باشند، مواجه خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *