چگونه بفهمیم کسی در اینستاگرام آنلاین است؟

گاهی برای شما هم پیش می آید که می خواهید بدانید دوست تان آخرین بار چه ساعتی به اینستاگرام مراجعه کرده و یا آیا الان در اینستاگارم مشغول و سرگرم است یا خیر؟  این ویژگی در شبکه اجتماعی تلگرام هم تحت عنوان Last seen  معروف است و شما می توانید به راحتی متوجه بشوید که دوست تان در چه ساعتی برای آخرین بار تلگرام را چک کرده و یا آیا الان آنلاین است یا نه؟

دقیقا همین ویژگی برای اینستاگرام هم وجود دارد. در این مطلب می خواهیم به این سه سوال پاسخ بدهیم : سوال اول و دوم : چطوری بفهمیم یک نفر در اینستاگرام آنلاین است و آخرین بار چه ساعتی به این شبکه اجتماعی سر زده است ؟ سوال سوم : چطوری این ویژگی را غیر فعال کنیم تا کسی متوجه نشود ما چه زمانی در اینستاگرام فعال هستیم

پاسخ سوال اول و دوم : 
برای اینکه متوجه بشوید که دوست شما آنلاین هست یا خیر باید به صفحه دایرکت (Direct inbox) خودتان با وی بروید. اول از همه بگوییم که اگر آن فرد جزو فالورهای شما و شما هم جزو فالورهای او نباشید که خب بالطبع نمی تونید از حال او هم با خبر بشوید. وقتی به صفحه دایرکت بروید در همان جا مشاهده می کنید که ذیل نام فرد وضعیت او را نشان می دهد. شاید برای شما سئوال پیش بیاید دایرکت کجاست ؟

در تصویر ذیل دایرکت به شما نشان داده شده است. جعبه مکالمات خصوصی شما با آن فرد دایرکت گفته می شود.  زیر نام کاربری فرد دقیقا وضعیت اش توضیح داده شده است. به عنوان مثال: فعال ۲۵ دقیقه قبل، فعال ، در حال تایپ و …

 

 

سوال سوم :

این سئوال مهمی است، چون همان طوری که ما می توانیم ساعت آنلاین بودن دوستانمان را در اینستاگرام بفهمیم، آنها هم همین طور می توانند ساعات آنلاین بودن و نبودن و یا وضعیت ما را متوجه بشوند.

برای تغییر و غیر فعال کردن این ویژگی به صورت ذیل عمل کنید:

۱- به پروفایل خودتان بروید.

۲- به تنظیمات بروید.

۳-  گزینه Show Activity Status را غیر فعال کنید. هر بار روی آن ضربه بزنید  ،این گزینه فعال یا غیر فعال می شود.

توجه داشته باشید وقتی این گزینه یعنی Show Activity Status را غیر فعال می کنید، دیگران نمی توانند از وضعیت شما مطلع شوند ولی در عین حال، خود شما هم دیگر نمی توانید از وضعیت بقیه مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *