چگونه اندروید را روت کنیم؟

وت کردن (root) همانطور که از معنی لغوی آن پیداست به معنای دسترسی ریشه ای یا پایه ای به دستگاه مورد نظر است. در حالت عادی سازنده گوشی اجازه تغییراتی را به کاربر میدهد که این گزینه ها را سازنده تعریف و محدود کرده است. با استفاده از روت کردن می توانید هر تغییری که می خواهید روی دستگاه مورد نظر خود (موبایل ، تبلت ، ساعت هوشمند اندرویدیی) اعمال نمایید.
لطفا در نظر داشته باشید که فرایند روت کردن می تواند مشکلاتی برای دستگاه شما به همراه داشته باشد و این کار می بایت با احتیاط و دقت کامل به مراحل اجرا انجام شود.
همچنین توجه به این نکته که روت کردن باعث ابطال گارانتی گوشی یا تبلت شما می گردد حائز اهمیت است.

چرا باید گوشی یا تبلت اندروید خود را روت کنم؟

مهمترین علت روت کردن دستگاه های اندروید خلاص شدن از شر ویروسها و اپلیکیشن های پیش فرضی است که شرکت سازنده گوشی روی آن نصب کرده است.
همچنین با روت کردن می توانید جدید ترین نسخه اندروید را که عموما بر روی گوشی های قدیمی قابل به روز رسانی نمی باشد را نسب نمایید.
ذکر دوباره این نکته مهم است که روت کردن گارانتی دستگاه اندرویدی شما را باطل می کند.

حذف نرم افزارها (application)های از پیش نصب شده بر روی گوشی که مورد استفاده شما نمی باشند نتنها سرعت اجرای سیستم عامل اندروید را افزایش می دهد بلکه باعث کاهش مصرف باتری نیز می گردد.

چگونگی روت کردن دستگاه اندروید:

برای انجام این کار گزینه مورد پیشنهاد ما نرم افزار Kingo Root است.
Kingo Root روت کردن بسیاری از دستگاه های اندرویدی همچون گوشی های هوشمند و تبلت را پشتیبانی میکند.

اگر زبان موبایل تان را فارسی تنظیم کرده اید، قبل از شروع به کار آن را روی انگلیسی تنظیم کنید. در غیر این صورت ممکن است در هنگام روت پیغام ها را به زبان چینی مشاهده کنید.

نرم افزار Kingo Root را دانلود و نصب کنید.
سپس وارد تنظیمات موبایل شوید و در بخش Security گزینه Unknown Sources را روشن نمایید.
حال دوباره به بخش تنظیمات برگردید و وارد Developer Options یا گزینه های تهیه کننده شوید.

در بعضی از گوشی ها این گزینه به صورت پیش فرض در بخش تنظیمات گوشی فعال است، و برای برخی باید به صورت دستی فعال شود تا این گزینه را مشاهده کنید.
برای فعال سازی گزینه Developer Options وارد قسمت Settings شده و به قسمت About وارد شوید و بر روی Build Number هفت بار کلیک کنید تا پیغامی مبنی بر فعال شدن این گزینه ″Developer mode has been turned on″ را مشاهده کنید.
اکنون در بخش تنظیمات وارد Developer Options شوید.
بر روی USB Debugging کلیک کنید.سپس گزینه تایید را بزنید.
حال گوشی را در حالت USB Debugging به کامپیوتر متصل کنید و نرم افزار Kingo Root را اجرا نمایید.
پس از اتصال گوشی به نرم افزار روی گزینه Root کلیک کنید.
گوشی شما با موفقیت روت میشود. روی Finish کلیک کنید.
حال در داخل تلفن همراه خود به دنبال نرم افزاری به نام SuperSU بگردید.این نرم افزار کارهای مخصوص روت گوشی شما را انجام میدهد. این نرم افزار را پاک نکنید.
SuperSU در مواردی که نرم افزاری نیاز به دسترسی به اطلاعات سیستمی داشته باشد از شما اجازه ورود میخواهد. با کلیک روی گزینه Grant این اجازه را به نرم افزارها میدهید که به اطلاعات سیستمی گوشی شما دسترسی داشته باشند.
با ورود به نرم افزار لیست برنامه هایی که به روت تلفن همراه شما دسترسی دارند نمایش داده میشود.
جهت آنروت کردن تلفن همراه خود کافیست به تنظیمات نرم افزار SuperSU بروید و گزینه Full Unroot را بزنید. دستگاه به صورت خودکار آنروت میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *